ساخت تقویم محتوا | اینستاگرام

تقویم محتوایی

دغدغه خیلی از تولید کنندگان محتوا، ساخت یک تقویم محتوایی برای آنها است. در این مقاله میخوام درباره این موضوع صحبت کنم و تجربیات عملی خودم را با شما به اشتراک بزارم. ابتدا میخوام درباره کمکی که تقویم محتوایی میتوانه به ما کند صحبت کنم. این تقویم ما را از بی برنامگی در میاورد یعنی بجای آن که در روز بیشتر زمان خود را صرف این کنیم که چه چیزی پست بزاریم میتوانیم این کار را از قبل برای خودمان مشخص کنیم. در این حالت بدون آنکه بخواهیم زمان زیادی را از دست دهیم، می‌توانیم در راستای هدفی که داریم حرکت کنیم. حالا که متوجه اهمیت تقویم محتوایی شدیم بریم که مرحله به مرحله یک تقویم محتوایی درست کنیم.

 

اینستاگرام

 

مرحله اول: در این ماه یا هفته چند پست می‌گذارید؟

 

دقت کنید که تقویم محتوایی را شما می‌توانید بصورت هفتگی یا ماهیانه برای خودتان درست کنید. بخاطر همین موضوع قبل از هفته یا ماه جدید باید برای خودتان مشخص کنید که در هفته جدید میخواهید چند پست در اینستاگرام خود آپلود کنید.

 

مرحله دوم: موضوع پست ها چه باشد؟

 

بعد از آنکه تعداد پست ها را برای خودمان مشخص کردیم. الان زمان آن است که موضوع آنها را یادداشت کنیم. منظورم از موضوع، عنوان های پست‌ها نیست بلکه موضوع آنها است مثل سرگرمی،آموزشی و … بطور مثال ما میخواهیم برای ماه آینده 12 پست قرار دهیم. از این 12 پست که میخواهیم آپلود کنیم 8 ویدیوی آموزشی ، 2 ویدیوی سرگرمی ، 2 ویدیوی معرفی محصول تقسیم بندی میکنیم.

 

مرحله سوم: مشخص کردن عنوان‌های پست برای تقویم محتوا

 

در این مرحله بعد از مشخص کردن موضوع پست‌هایی که میخواهیم آپلود کنیم. میایم و روبروی آنها عنوان ها را یادداشت میکنیم که میتوانید برای یادداشت کردن عنوان های مختلف از دفترچه ایده خودتان استفاده کنید و عنوان ها را در مقابل موضوع های خود یادداشت کنید.

 

مرحله چهارم: هماهنگ کردن تقویم محتوا با تقویم

 

بعد از مشخص کردن تعداد پست‌ها ، موضوع پست‌ها ، عنوان پست‌ها الان زمان آن است که تقویم محتوایی خودمان را در کنار تقویم قرار دهیم و باتوجه به روزهای هفته ، مناسبت ها بیایم و تاریخ انتشار پست ها را برای خودمان مشخص کنیم.

 

تمام شد… به همین راحتی با 4 مرحله توانستید یک تقویم محتوایی برای خودتان درست کنید. دقت کنید که این تقویم را شما میتوانید برای پست ها ، ریلزها و حتی لایوهای خود استفاده کنید. تا قبل از شروع هر ماه یا هرهفته بدانید که برنامه شما چیست و در راه رسید به هدف خود باید چه کاری انجام بدهید. الان با تمام کارهایی که بهت گفتم یک تقویم محتوایی درست کن و تاثیر آن را در فعالیت خودت مشاهده کن.

 

ایمان علیزاده

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید